Linki do ciekawych kursów internetowych obejmujących tematyką zagadnienia powiązane z user experience. Kursy są dostępne za darmo przez internet. 

User Experience – University of Michigan

Wstęp do User Experience

Wstęp do tematyki badań i projektowania UX. Nauka podstaw badań UX, przeprowadzania wywiadów ewaluacji oraz analizy systemów przy wykorzystaniu zasad dobrego projektowania.Podstawy projektowania obejmują m.in. prototypowanie. Nauczysz się jak wyciągnąć wnioski z błędów, które są nieuniknione i dzięki temu stworzyć świetne UX.

Rozumienie potrzeb użytkownika

Projektowanie efektywnych systemów interaktywnych wymaga zrozumienia potrzeb ludzi, którzy ich będą używać. W tym kursie kładzie się nacisk na to, jak powinna wyglądać interakcja z użytkownikami (lub potencjalnymi użytkownikami). Trzeba zrozumieć czego potrzebują, czym się zajmują, co lubią, a czego nie znoszą. Badanie ludzkich cech oraz zachowania w odniesieniu do projektowania UX. Wprowadzenie do licznych technik gromadzenia danych o użytkownikach.

Zasady projektowania dla ludzi

W tym kursie zbadane zostaną teorie i odkrycia nauk społecznych, zwłasza psychologii w kontekście projektowania rozwiązań interaktywnych. Jak ludzie postrzegają i przetwarzają informacje, jak podejmują decyzje, rozwiązują problemy. Jak emocje i czynniki społeczne wpływają na UX. Najlepsze praktyki projektowania systemów w kontekście stylu działań człowieka.

Testowanie z użytkownikami

Nauczysz się jak projektować i przeprowadzać testy z użytkownikami. To pomoże ustalić, czy projekt jest efektywny.

Od pomysłu do szkieletu

Wielkie projekty nie powstają same, rodzą się, są pielęgnowane i rozwijane. W tym kursie UX, poznasz proces tworzenia podstawowej koncepcji projektu opartej na potrzebach użytkowników i nauczysz się jak przekształcić ją w projekt. Nauczysz się różnorodnych technik, takich jak badania porównawcze, szkicowanie, storyboarding, wireframing. Zyskasz praktyczne doświadczenie w budowaniu UX od podstaw.

Od szkieletu do prototypu

Nauczysz się, jak zbudować prototyp. Dowiesz się, jak dokumentować swoją pracę, aby umożliwić deweloperom budowę rozwiązania.

UX Research Surveys

Kurs przedstawia metodologię badań w obszarze UX.

Analityka i eksperymenty online

Wprowadzenie do technik wyciągania wniosków z danych dotyczących użytkowników. Obejmuje to m.in. analitykę internetową oraz testowanie A/B.

UX: Zakończenie

0 0 vote
Article Rating